Olympisch Plan 2028

De Olympische Spelen in 2028 in Nederland, dat zou geweldig zijn! Maar daar gaat het Olympisch Plan 2028 in eerste instantie niet om. Het doel van het plan is om Nederland over de volle breedte te verbeteren, met sport als smeermiddel en een mogelijke kandidatuur voor organisatie van de Olympische & Paralympische Spelen als breekijzer.


Heel Nederland naar Olympisch niveau

Heel Nederland naar Olympisch niveau. Dat is het eerste doel van het Olympisch Plan. Er zijn acht ambities geformuleerd waarin Nederland kan verbeteren. Dan gaat het om top- en breedtesport, maar bijvoorbeeld ook om de sociaal-maatschappelijke, welzijns-, ruimtelijke ambitie.

Lees meer over de acht ambities van het Olympisch Plan 2028

In 2016 wordt een tussenbalans opgemaakt. Als blijkt dat Nederland op die essentiële vlakken inderdaad voldoende verbeterd is, pas dan nemen we het besluit om te gaan toewerken naar een officiële kandidatuurstatus.

Tot 2016 zal er alleen geïnvesteerd worden in zaken die ook zonder kandidatuur net zo belangrijk zijn voor Nederland. Er gaat dus niets verloren als we in 2016 besluiten om af te zien van kandidaatstelling.

Mocht het tot een kandidaatstelling komen, dan moet in 2019 het officiële bid uitgebracht worden. In 2021 beslist het Internationaal Olympisch Comité wie in 2028 de Olympische Spelen mag organiseren.


Mijn rol

Ik ben lid van het Topsportteam 2028, een groep van ca. 25 oud-topsporters die zich inzetten voor het Olympisch Plan. Vanuit die rol praat ik mee in interne bijeenkomsten en spreek ik regelmatig bij gelegenheden waar ik de aanwezigen kan uitleggen waarom iedereen gebaat is bij een voortvarende uitvoering van het plan.